Sveukupni pobednik takmičenja za najboljeg mladog bubnjara i dobitnik nagrade „Bojan Zlatanović Tokan“ na sinoć završenom 13. Drum Dum Festu je osamnaestogodišnji Marko Stančevski iz Skoplja.

Na takmičenje se prijavilo dvadeset četvoro dece od pet do 18 godina iz Čačka, Niša, Beograda, Vladičinog Hana, Velikog Gradišta, Vlasotinca, Surdulice, Skoplja i Leskovca.

Prema rečima jednog od članova žirija, Branka Popovića, diplomiranog bubnjara sa američkog Berkli univerziteta, evidentan je veliki rad dece i posvećenost kako njih samih, tako i njihovih roditelja i nastavnika. Popović je naglasio da su on i njegove kolege iz žirija Boris Leiner, hrvatski rok bubnjar i Vesna Zlatanović, profesorka muzičke škole „Stanislav Binički“ u Leskovcu, imali veoma težak zadatak prilikom odlučivanja.

Prvo mesto u sve tri kategorije takmičenja DDF Kids i DDF Teens osvojila je devetogodišnja Helena Miković iz Čačka.

Druga nagrada pripala je dvanaestogodišnjem Luki Pavloviću iz Niša,

dok je treće mesto osvojio Leskovčanin Jovan Ranđelović koji ima devet godina.

Za nagrade se pobrinula kompanija GEWA Music pa je prvoplasiranom uručen doboš marke Gretsch, drugoplasiranom torba za činele, a za treće mesto obezbeđen je tzv. practice pad. Svi učesnici takmičenja dobili su utešne nagrade.

Žiri je proglasio i pobednike po kategorijama pa je tako prvo mesto u prvoj kategoriji najmlađih pripalo devetogodišnjoj Irini Stevanović iz Leskovca, a drugo njenom vršnjaku Pavlu Ranđeloviću, takođe iz Leskovca. Prvo mesto u drugoj kategoriji osvojio je Petar Jakšić, 2013. godište, iz Beograda, a drugo jedanaestogodišnji Mihailo Ranković, takođe iz Beograda. Dvanaestogodišnja Mona Todorović osvojila je prvo mesto u trećoj kategoriji. Prvo mesto u prvoj kategoriji tinejdžera pripalo je Leskovčanima Jani Stevanović i Filipu Petrenju, koji imaju po 13 godina, a u drugoj kategoriji prvo mesto podelili su Beograđanka Nikolina Glušac, 2006. godište i Leskovčanin Danilo Mitrović, rođen 2007.

Završnog festivalskog dana održani su i drugi deo bubnjarskog seminara koji je vodio osnivač Bubnjarskog instituta Branko Popović

i defile svih takmičara leskovačkim centralnim trgom.

U popodnevnim satima hrvatski rok bubnjar Boris Leiner, predstavio je svoju knjigu „Azrini svjedoci“, za kojom je medju publikom u Leskovačkom kulturnom centru vladalo veliko interesovanje.

Uveče je u Narodnom pozorištu održan koncert grupe Hound dogs iz Leskovca.

Prvog dana Drum Dum Festa, održan je prvi deo bubnjarskog seminara koji je vodio Branko Popović, diplomirani bubnjar sa američkog Berkli univerziteta.

Svečano je dodeljena nagrada za životno delo Borisu Leineru, legendarnom hrvatskom rok bubnjaru. Nekadašnji član Azre, vrlo skromno priča o svojoj karijeri. Zasluge za svoju popularnost pripisuje Džoniju Štuliću, Azrinom frontmenu, a o njegovim umetničkim delima, skulpturama i slikama, saznajemo od njegove životne saputnice Jasminke, istoričarke umetnosti.

Pred publikom je nastupila Irina Stevanović, prošlogodišnja pobednica takmičenja DDF Kids & DDF Teens.

Peđa Velikov, bubnjar je takođe imao svoj nastup na bini leskovačkog pozorišta,

a u završnici večeri koncert je pred punom salom održao Rambo Amadeus sa svojim bendom. Veče je prošlo u odličnoj atmosferi jer su u publici bili oni koji vole Ramba i prate njegov rad pa je muzičar bio nadahnut da svojim dosetkama izmedju fantastično odsviranih numera, nasmeje prisutne.

Drum Dum Fest dobio je i nove prijatelje koji podržavaju njegovo postojanje. U pitanju je firma „Bahatt drums“ iz Leskovca koja se bavi proizvodnjom doboša. Predstavnik firme, Andrija Kostić uručio je leskovačkoj školi bubnjeva „Goran Trajković Trša“ ručno izrađen bešavni doboš od aluminijuma, iz njihove „Sterling“ serije.

Festival duguje veliku zahvalnost i Gradu Leskovcu, Ministarstvu kulture, SOKOJ-u, trgovinama „Spin“, „Metla komerc“, veterinarskoj ambulanti „Đura vet“, Leskovačkom pivu, kompaniji GEWA music, Crvenom krstu, preduzeću INTER WOOD MBM, Pista fashion store, R line, Leskovačkom kulturnom centru i Narodnom pozorištu.

Takođe, ovaj festival ne bi bio potpun bez učesnika koji posle prvog dolaska na Drum Dum Fest postaju naši dobri prijatelji i redovni gosti. Bez publike koja sa pažnjom prati sve što im pripremamo u okviru festivala. Bez novinara i snimatelja koji redovno izveštavaju sa svih naših događaja. Kao i bez svih dobronamernih ljudi koji nam ukazuju na propuste na konstruktivan način, prvenstveno radi našeg uzrastanja.

Jedno veliko hvala svima!

Vaš Drum Dum Fest